Artystyczne doznania Eucharystyczne

0
333

Oczekiwany nie tylko przez parafian z Przyrzecza występ grupy amatorów funkcjonującej przy parafii św. Brata Alberta w Świebodzicach spotkał się z dużym zainteresowaniem. W niedzielę, 10 grudnia na dwie godziny kościół pw. św. Faustyny stał się teatralną sceną. Artyści pielgrzymujący po Dolnym Śląsku zawitali do Jawora, by w sposób szczególny ewangelizować.

Tematem przedstawienia były tajemnice Eucharystii na podstawie objawień współczesnej mistyczki Cataliny Rivas. Spektakl ukazał, co naprawdę dzieje się podczas każdej mszy świętej. Oprócz bohaterki – Boliwijki, która doświadczyła objawień, w przedstawieniu biorą udział anioły oraz dusze – jedne zbawione, a inne cierpiące w czyśćcu. Jak podkreślił kierownik i opiekun artystyczny grupy, ks. Mirosław Benedyk, na pomysł takiej formy ewangelizacji wpadli sami wierni, którzy chcieli przybliżyć innych do Jezusa.
Na zakończenie spektaklu wszyscy uczestnicy chętnie przyłączyli się do modlitwy i śpiewu. Proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego ks. Tomasz Czernik wyrażając wdzięczność za przybycie grupy, dziękował za ukazanie mistycznego wymiaru Eucharystii. – Dzisiaj mieliśmy okazję poznać to, czego oko nie widziało, ani ucho ludzkie nie słyszało – powiedział na zakończenie proboszcz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię