Dzień jeża w przedszkolu

0
424

10 listopada przypadał Międzynarodowy Dzień Jeża – święto kłujących ssaków. Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach, wierszach, książeczkach, dlatego przedszkolaki z Męcinki włączyły się w obchody tego nietypowego święta.
Dzieci miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży poprzez wysłuchanie pogadanki o tych sympatycznych zimowych śpiochach. Przedszkolaki wesoło bawiły się i tańczyły przy muzyce i piosenkach o jeżach. Układały puzzle oraz wykonały pracę plastyczną z masy solnej i makaronu.
Na zakończenie zajęć poświęconych jeżykom przedszkole odwiedzili niezwykli goście – pani Krystyna Czwartacka ze swoją podopieczną. Dzieci w skupieniu wysłuchały wiadomości na temat środowiska naturalnego jeży, ich sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Poznały wiele ciekawostek z ich życia. Jednak największą atrakcją dla najmłodszych była możliwość dotknięcia jeża. Panie przedszkolanki serdecznie dziękują pani Krystynie za poświęcony czas oraz bardzo cenną lekcję przyrody.
Opr. AS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię