Honorowi obywatele utytułowani [WIDEO]

0
766

W Teatrze Miejskim odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono tytuły kolejnym Honorowym Obywatelom Miasta Jawora. Do grona wyróżnionych dołączył muzyk, ksiądz, działaczka sportowa i instruktor ZHP.

Przed ceremonią wystąpiły przedszkolaki z Prymuska, którzy oprócz śpiewu i recytacji zabawiły publiczność quizem na temat historii Polski i miasta. Spośród wyróżnionych pierwszy na scenę został wywołany Mirosław Malec – lider zespołu GaGa/Zielone Żabki oraz założyciel i wieloletni prezes Towarzystwa Aktywności Kulturalnej. Niestety tym razem przesympatyczny (S)Malec nie zaśpiewał, a zaraz po wręczeniu tytułu udał się na jubileuszowy koncert do Chorzowa. Ks. Tomasz Stawiak ze względu na podróż służbową nie mógł osobiście odebrać wyróżnienia. Zgromadzeni wysłuchali podziękowań nagranych na wideo, a tytuł odebrała żona księdza, pani Marzena. Wywołanej na scenę Marcie Czyczerskiej towarzyszyły gromkie oklaski licznie zgromadzonych kibiców i sympatyków jaworskiej siatkówki. – Odznaczeń i wyróżnień mam wiele, ale to dla mnie jako jaworzanina jest najważniejsze – mówił czwarty wyróżniony, wieloletni instruktor ZHP Tadeusz Koniak.

Galę zakończyły występy młodzieżowego zespołu Euforia i chóru Albertówka. Wydarzenie zakończył poczęstunek świętomarcińską gęsiną, która zdaniem degustatorów była w tym roku wyborna.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię