Rodzinny piknik w przedszkolu

0
818

W pierwszych dniach jesieni, jak co roku, w naszym przedszkolu odbywa się „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Pod takim hasłem 16 października br. odbył się Piknik Rodzinny w Przedszkolu Publicznym nr 4 w Jaworze. Celem imprezy jest stworzenie okazji do nawiązania kontaktu rodziców z przedszkolem i wywołanie radości ze wspólnych zabaw.
Piknik rozpoczął się od przywitania gościa, a był nim sam pan Ziemniak. Tajemniczy przybysz od razu zaprosił dzieci i rodziców do wspólnej zabawy, czego wynikiem była nauka ziemniaczanego tańca. Pogoda bardzo dopisała i wprawiała wszystkich uczestników w dobry nastrój.
Zgodnie z planem pikniku, dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w Ziemniaczanej Spartakiadzie. To była zabawa! Przedszkolaki prześcigały się w sportowych konkurencjach, rozwijając w ten sposób swoją sprawność ruchową i ucząc się zasad zdrowego współzawodnictwa. Pierwszą z nich było poszukiwanie skarbów ukrytych w ogrodzie przedszkolnym, którymi były ziemniaki. Wiele radości sprawiły również konkurencje: kartoflarze, bieg w workach oraz rzuty do celu. Najlepsi zdobyli ziemniaczane ordery.
Radości dzieci nie było końca kiedy na placu przedszkolnym pojawiły się samochody policyjne oraz wozy strażackie. Wszystkie maluchy mogły z bliska oglądać auta, włączać syreny i spędzić czas za kierownicą, jak prawdziwi strażacy i policjanci.
Nie obyło się bez konkursu plastycznego dla rodziców, pod hasłem „Warzywne Cudaki”. Pomysłowości w pracach nie brakowało. Powstały prawdziwe arcydzieła, uczestnicy wykazali się dużą wyobraźnią plastyczną. Jednak spośród 11 grup jury musiało wybrać tę zwycięską, którą została grupa ŻABKI. Jak na piknik przystało, nikogo nie mógł ominąć poczęstunek. Można było zjeść ziemniaki z ogniska, które były pieczone przez pana Strażaka. Każda z grup przedszkolnych przygotowała własny stół, na którym królowały ziemniaczane potrawy. Czego tam nie było! Rodzice ukazali swoje talenty przygotowując fantazyjne i niecodzienne dania. Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje, gdyż apetyt dopisywał wszystkim. Dla wyjątkowych łasuchów była również możliwość zakupienia ciepłych przekąsek: frytek, kiełbasek, a także ciasta. Olbrzymim zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której można było zdobyć np. głośnik bezprzewodowy firmy JBL GO, słuchawki SONY, suszarkę ZELMER, karnety oraz wiele innych wspaniałych nagród.
Wielkim zaskoczeniem i atrakcją była przygotowana nagroda główna tzw. niespodzianka! Zwycięzca szczęśliwego numeru stał się właścicielem – Kaczki Dorotki. Obecność zwierzęcia rozbawiła wszystkich wraz z prawowitym nabywcą.
Dobra zabawa, zadowolone uczestników oraz piękna jesienna pogoda są dowodem, że Piknik z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka można uznać bardzo udany!
Składamy bardzo serdeczne podziękowania tym z państwa, dzięki którym nie byłoby to możliwe: firmie Metal-Jawor, Marianowi Hołyńskiemu – Sklep Venitas, Dorocie Szcześniewskiej – firma ARKAS, radnej Małgorzacie Świderskiej, Robertowi Posuła – Inventronics, Bankowi Spółdzielczemu w Jaworze, firmie Lidl Jawor, Teresie Nijak oraz Janowi Karło, hurtowni spożywczej TADEX, Waldemarowi Szyndrowskiemu – masarnia Pegrol, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze, Komendzie Powiatowej Policji w Jaworze. Organizatorzy pragną serdecznie podziękować Justynie Pruszyńskiej za piękne zdjęcia z imprezy. Dziękujemy również wszystkim za pomoc w przygotowaniu imprezy oraz wszystkim Rodzicom za wszelką pomoc materialną (karnety, fanty), wielkie zaangażowanie i serce włożone w organizację naszego święta.
Organizatorzy
Emilia B. i Agnieszka L.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię