Bicie rekordu w pierwszej pomocy

0
298

Po wielu dniach przygotowań w Szkole Podstawowej w Bolkowie odbyła się kolejna próba bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Akcję po raz czwarty zorganizowała Iwona Kwiatkowska, wspierając w ten sposób Fundację WOŚP, w ramach realizacji Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.
Data nie była przypadkowa, bowiem 16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Celem akcji jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Dzięki temu w szkołach podstawowych w całej Polsce, także w szkole podstawowej w Bolkowie, powszechnie uczy się zasad udzielania pierwszej pomocy. Na spotkaniu uczniowie wyznaczonych klas: IV c, IV d, V b, VI a, VI c, VII a, II c G, III c G i ich nauczyciele obejrzeli krótki film dydaktyczny o udzielaniu pomocy w nagłym zatrzymaniu serca oraz dowiedzieli się, jak do takiego zatrzymania dochodzi. Można było się również dowiedzieć, jak działa aparat AED oraz jak go można obsługiwać.
W samo południe przez pół godziny wyznaczeni uczniowie klas IV-VII i II i III Gimnazjum, pod czujnym okiem Iwony Kwiatkowskiej, podejmowali próbę pobicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po podliczeniu ilości akcji przez wolontariuszy, okazało się, że kolejny raz udało się nam pobić szkolny rekord.
W roku 2013 było 347 akcji RKO, w roku 2014 – 394 akcji RKO, w roku 2015 – 585 akcji RKO, a w bieżącym roku udało się nam wykonać 591 akcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej, czyli o 6 więcej niż poprzednio. Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie przyczyni się do pobicia Rekordu Guinnessa przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Iwona Kwiatkowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię