Rekonesans w terenie

0
306

W gminie Paszowice każdego dnia coś się dzieje. W czwartek, 19 października br. wójt Sebastian Oszczęda zapoznał się ze stanem miejsc publicznych m. in. w Zębowicach, Bolkowicach, Wiadrowie, Pogwizdowie, Nowej Wsi Wielkiej i Paszowicach. Szczególną uwagę zwrócił na miejsca pamięci i cmentarze.
W Wiadrowie ekipa techniczna uporządkuje do Wszystkich Świętych cmentarz ewangelicki (usunięcie pozostałych krzewów i demontaż zniszczonej bramy). Po uzyskaniu zgody ze starostwa powiatowego zostaną wycięte stare drzewa. W najbliższych dniach zostaną usunięte śmieci, zbędne krzewy i wykoszone tereny trawiaste na i przed cmentarzem komunalnym w Kwietnikach.
Wójt zapoznał się także ze stanem poewangelickiego cmentarza w Pogwizdowie, na którym od 23 października mogą rozpocząć się prace porządkowe wykonywane przez wolontariuszy.
Do końca października zostaną uporządkowane tereny wokół cmentarzy parafialnych.
W Pogwizdowie Sebastian Oszczęda odwiedził nowo wybudowana ścieżkę edukacyjną „Ptasi Trakt”, a w Nowej Wsi Wielkiej spotkał się z sołtysem Sławomirem Przymuszałą, który opisał trwające w tym dniu prace modernizacyjne na budynku świetlicy oraz pochwalił się, że ze środków Funduszu Sołeckiego zakupiono już tłuczeń na wykonanie podbudowy boiska wielofunkcyjnego w 2018 r.
W Paszowicach pracownicy urzędu przycinali korony wierzb nad zbiornikiem przeciwpożarowym, a ekipa firmy „rejjs” kontynuowała roboty dekarskie na budynku Urzędu Gminy. Pozostałe wsie wójt odwiedzi w kolejnym tygodniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię