Drzewa przyjaźni posadzone

0
582

Nowy mieszkaniec naszego miasta – Mercedes Benz zainicjował rewitalizację Parku Miejskiego. To właśnie tam, w sąsiedztwie fontanny pochodzącej z 1888 r., zostały posadzone trzy wyjątkowe drzewa – dąb symbolizujący Niemcy, klon jawor i staropolską lipę. W uroczystym sadzeniu drzewek wzięli udział przedstawiciele koncernu, gminy oraz dzieci z przedszkola “Na 4 pory roku”.

Dąb został posadzony przez dra Andreasa Schenkela, Prezesa Zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland. – Tym gestem chcemy postawić na przyszłość, na długofalowy rozwój w tym regionie, na przyjaźń polsko-niemiecką oraz na dobrą współpracę między Jaworem a Mercedesem – mówił dr Schenkel.

Burmistrz Emilian Bera jest przekonany, że posadzone w środę, 25 października drzewa będą nie tylko ozdobą Parku Miejskiego, ale również wyjątkową pamiątką oraz potwierdzeniem dobrych relacji między koncernem i Jaworem. Najmłodsi jaworzanie do parku przyszli uzbrojeni w kolorowe łopatki. – Jesteśmy zadowoleni, że miasto bogatsze jest o trzy drzewa – podsumowała Iwona Subocz z Przedszkola nr 4. W uroczystym sadzeniu drzewek licznie wzięli udział lokalni samorządowcy, prezes Związku Pracodawców Ziemi Jaworskiej Dorota Szcześniewska i dyrektor Muzeum Regionalnego Arkadiusz Muła. Do sadzenia zaproszeni byli wszyscy obecni. Za łopatę chwycili przedstawiciele Komendy Policji, radni miejscy, jaworscy seniorzy i inni obecni na uroczystości jaworzanie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię