Akademia Młodego Piłkarza na Gold Game Cup

0
1981
????????????????????????????????????

15 października br. grupa pomarańczowa Akademii Młodego Piłkarza Budziszów Wielki wzięła udział w Gold Game Cup, który odbywał się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. W naszej kategorii wiekowej znalazło się 10 drużyn. W fazie grupowej mierzyliśmy się z Akademią Piłkarską Dzierżoniów, Akademią Piłkarską “Chojnik” Jelenia Góra, Startem Namysłów oraz Parasolem Wrocław.
Wyniki fazy grupowej: Akademia Młodego Piłkarza – Akademia Piłkarska Dzierżoniów 1:2; AMP – Akademia Piłkarska Chojnik Jelenia Góra Cieplice 2:1; AMP – Start Namysłów (II) 6:2; AMP – MKS Parasol Wrocław 4:1.
Mimo potknięcia w pierwszym meczu, udało nam się zająć drugie miejsce i awansować do fazy mistrzowskiej. Po raz kolejny nasi adepci spotkali się na boisku z drużyną Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów. Tym razem jednak AP Dzierżoniów została pokonana 3:2. Kolejnym rywalem był Start Namysłów I, który również przegrał 2:1. Przedostatnie spotkanie w grupie mistrzowskiej przyniosło smak porażki, ponieważ ulegliśmy Chojnikowi Jelenia Góra 1:3. W ostatnim meczu drużyna AMP pokonała pewnie Marcinki Kępno 4:0.
Grupę mistrzowską zakończyliśmy z dorobkiem 9 punktów, co dało nam pierwsze miejsce w całym turnieju. We wszystkich spotkaniach nie brakowało charakteru, sportowej walki, składnych akcji indywidualnych i grupowych – co cieszy najbardziej. Ponadto, najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został wybrany Daniel Łupkowski, a królem strzelców całego turnieju Damian Paluch.
Serdecznie gratulujemy zarówno wyróżnionym jak i całej drużynie.