Dzień Edukacji Narodowej w „Akademii Krasnoludków”

0
503

Łzy wzruszenia i gromkie brawa były największą nagrodą dla dzieci prezentujących program artystyczny z okazji uroczystości Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się 13 października br. w Przedszkolu Publicznym nr.2 „Akademia Krasnoludków” w Jaworze.
Uroczystość zgromadziła wszystkich obecnych pracowników przedszkola oraz szacownych emerytowanych pracowników „Akademii”. Salwy śmiechu wywoływały, zawarte w programie, pomysły dzieci na uczczenie obchodzonego święta, które krótko mówiąc, jak zreflektowali się pomysłodawcy, mogłyby doprowadzić wychowawczynie do „zawału” lub „omdleń”. W ostateczności dzieci postanowiły podziękować pracownikom za trud włożony w opiekę, wychowanie i naukę najpiękniejszymi życzeniami, które skierowały do pani dyrektor, pań nauczycielek, pań woźnych oddziałowych, pani intendentki, pani księgowej, pań kucharek oraz pana woźnego. Po życzeniach dzieci zaprosiły do zabawy panie nauczycielki i zamieniając się rolami nauczyły je piosenki „Kasztanki” wraz z jej ilustracją ruchową. Inną niespodziankę przygotowały pozostałym pracownikom „fundując” im super „masażyk” do rymowanki, na tle relaksującej muzyki. Program został przygotowany przez nauczycielki Izabelę Ziętek i Alicję Skowrońską, a zaprezentowały go ich podopieczni – dzieci 6-letnie „Ważniaki”.
Nie tylko dzieci przygotowały w tym dniu niespodzianki, również kadra nie pozostała w tyle i doceniając pracę dyrektor Krystyny Korybskiej wręczyła jej tytuł „Najlepszego Dyrektora na Świecie”, o którym to tytule ma jej przypominać piękny „Złoty Globus”. Pani dyrektor również nie pozostała dłużna i wręczyła piękne podziękowania i życzenia w postaci dyplomów , najpierw emerytowanym pracownikom, którzy dodatkowo otrzymali w prezencie od dzieci samodzielnie wyhodowane kwiaty –fiołki, a następnie wszystkim obecnym pracownikom. Kolejną niespodzianką był własnoręcznie przygotowany, przez absolwentkę przedszkola, panią Anię tort, który wszystkim bardzo smakował.
Na zakończenie dzieci z poszczególnych grup tj. „Milusie”, „Mądrusie”, „Pracusie”, „Ważniaki” oraz „Zuchy” wręczyły wszystkim zgromadzonym samodzielnie przygotowane prezenty. To była piękna uroczystość Dnia Edukacji Narodowej, nie pierwsza i nie ostatnia zorganizowana z tej okazji w „Akademii Krasnoludków”.
Wanda Piechura

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię