W ostatniej chwili uratowali mężczyznę

0
1559
KPP Jawor

Jaworscy policjanci najprawdopodobniej uratowali życie 68-latka, który zamierzał targnąć się na własne życie. Wezwani na interwencję funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę w piwnicy. Szybko podjęte działania doprowadziły do tego, że pomoc dla desperata przyszła na czas i mundurowi zażegnali grożące mu niebezpieczeństwo.

We wtorek, 10 października dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie miasta. Na miejsce interwencji niezwłocznie został skierowany patrol. Funkcjonariusze uzyskali informację, że przed ich przybyciem mieszkający tam 68-latek wyszedł z domu.

Dzięki swojej dociekliwości  policjanci ustalili, że poszedł on do piwnicy. Kiedy tam się udali zobaczyli mężczyznę z pętlą na szyi. Mundurowi natychmiast podjęli działania, by go wyswobodzić z założonego sznura. Chwilę później cała sytuacja została wyjaśniona i 68-latkowi udzielono niezbędnej pomocy. 

Przeprowadzone badanie wykazało, że w chwili zdarzenia był on pijany. Alkotest wykazał 1 promil alkoholu w organizmie mężczyzny. Obecnie jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Po wytrzeźwieniu 68-latek został objęty specjalistyczna opieką medyczną. 

inf. KPP Jawor

oprac.Oficer prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię