VII Jaworska Gala Kresowa

0
365
JOK Jawor

Po raz kolejny Jaworski Ośrodek Kultury będzie gościć znakomitych wykonawców podczas kolejnej Jaworskiej Gali Kresowej.
Koncerty prowadzić będzie: Aurelia Sobczak- aktorka

W koncercie wystąpią : 
• Zespół „Wszystko w porządku” z Domu Polskiego w Borysowie (Białoruś} Wokalny zespół młodzieżowo – estradowy, działający przy Domu Polskim w Borysowie od 2010 r. Zespół bierze udział w imprezach okolicznościowych zorganizowanych przez Dom Polski w Borysewie, zespół uczestniczył w V Festiwalu „Eurydyka” im. Anny German w Mińsku i otrzymał wyróżnienie. Kierownik zespołu – Ałła Nicijewska.
• Zespół „Wesołeczki” z miejscowości Piesek na Białorusi – W repertuarze polskie, rosyjskie i białoruskie piosenki ludowe. Wspaniała harmonia głosów, piękne stroje estradowe i ciekawa choreografia.
• Zespół „Słodka czwórka” – kwartet rewelersów ( kontynuator tradycji wokalnych lat 1920-40 ) Zespół Słodka Czwórka w składzie:
Krzysztof Machowski – tenor, Alfred Schelenz- tenor ,Adam Baran –baryton,
Zdzisław Zawadka –bas

• Barbara Twardosz – Droździńska –piosenkarka z Kobrynia, która w swoim repertuarze ma piosenki kresowe, ballady i romanse rosyjskie oraz współczesną polską muzykę rozrywkową, polskie przeboje z lat 50 i 60.
• Stanisław Górka – aktor, który swoją popularność zawdzięcza roli kościelnego Zbyszka Sroki w serialu “Plebania”. W koncercie wystąpi z repertuarem lwowskim
• Tomasz Kuba Kozłowski – autor – koncert poprzedzi multimedialna prezentacja wybranych aspektów kultury i historii Kresów zatytułowana „Świat Kresów”, prezentowana przez Tomasza Kubę Kozłowskiego – autora książek, kolekcjonera, znawcę tematyki kresowej, reprezentanta DSH Warszawska Inicjatywa Kresowa (WIK)
Wstęp wolny

inf. JOK Jawor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię