Wpadł z narkotykami. Okazało się, że pochodziły z przemytu

0
944
KPP /jawor

Kiedy wieczorem natknął się na bolkowskich policjantów najpierw próbował się schować, a później chciał coś ukryć w bluzie. Jego nerwowe zachowanie nie umknęło jednak uwadze funkcjonariuszy. W trakcie kontroli okazało się bowiem, że młody mieszkaniec Bolkowa posiadał przy sobie środki odurzające. Funkcjonariusze znaleźli w jego odzieży poporcjowaną marihuanę oraz amfetaminę. Jak ustalono w tej sprawie blisko sto porcji narkotyków przemycił z zagranicy. Teraz za swoje czyny będzie musiał odpowiedzieć przed sądem.

Tuż przed godzina 23.00 bolkowscy policjanci zauważyli na jednej z ulic miasta młodego mężczyznę. Na widok funkcjonariuszy nagle zmienił on kierunek którym szedł, a następnie chciał się schować. Mundurowi zauważyli też, że próbuje on coś ukryć w swojej bluzie. W związku z nietypowym zachowaniem osoba ta została zatrzymana do kontroli.

 

Chwilę później wyjaśnił się powód, dla którego 27-letni mieszkaniec Bolkowa koniecznie chciał uniknąć kontaktu z policjantami.  W kieszeni jego bluzy funkcjonariusze znaleźli bowiem środki odurzające. Poporcjowany susz roślinny oraz białe kryształki znajdowały się w aluminiowej folii i woreczkach strunowych. Przeprowadzone badanie wskazało, że jest to marihuana  i amfetamina w ilości pozwalającej na uzyskanie blisko 100  porcji handlowych tych narkotyków.

 

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją. Ustalono już, że środki odurzające młody bolkowianin miał przemycić z zagranicy.

 

27-latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat, natomiast za przemyt środków odurzających do 5 lat pozbawienia wolności.

 

KPP JAwor

oprac.
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię