Jest nowy plac zabaw

0
975

Jest taki, jaki sobie wymarzyli. Na najbardziej oddalonym od centrum miasta os. Słowiańskim w Jaworze najmłodsi mają już profesjonalny plac zabaw.
– Bardzo cieszymy się jako mieszkańcy, że doszło do realizacji tego tak długo oczekiwanego przez najmłodsze pokolenie zadania w postaci nowoczesnego placu zabaw, wykonanego przez Spółdzielnię Mieszkaniową Lokatorsko-Własnościową w Jaworze – mówi mieszkaniec osiedla Słowiańskiego, a zarazem jaworski radny Krzysztof Kowalczyk. – Poprzedzone było to konsultacjami, które przeprowadziliśmy w klubie osiedlowym, gdzie dzieci i młodzież mogły się wypowiedzieć, jakich urządzeń oczekują. I takie właśnie mają – potwierdza Krzysztof Kowalczyk. – Zamontowaliśmy tutaj zestaw zabawowy, który obejmuje i linkę, i zjeżdżalnię, i sprawnościowe urządzenia w jednym kompaktowym urządzeniu, które kosztowało nas około 62 tysiące zł – mówi wiceprezes SML-W Mirosław Toś. – Ale z tego, co widać, nie były to na darmo wydane pieniądze, ponieważ popołudniami licznie oblegane jest to urządzenie i ma bardzo duże powodzenie. Dodatkowo urządzenie posadowione jest na bardzo mięciutkiej i bezpiecznej powierzchni, gdzie upadek z wysokości podestów nie stanowi zagrożenia dla dzieci i młodzieży – wyjaśnia wiceprezes Mirosław Toś.
Dorośli mieszkańcy os. Słowiańskiego inwestycji tej również przyklaskują.
– Dodatkowo w najbliższym czasie chcemy odnowić istniejące urządzenia, które jeszcze są zamontowane na placu zabaw, a są już wiekowe, żeby wyrównać tę dysproporcję pomiędzy czymś nowoczesnym, a czymś, co stoi już 20 lat. Zrealizujemy to wspólnie ze spółdzielnią mieszkaniową – dodaje Krzysztof Kowalczyk. – A jako radny Rady Miejskiej wystąpię do burmistrza z prośbą o dodatkową pomoc w zakresie rozbudowy tego placu zabaw i o ujęcie tego zadania w przyszłorocznym budżecie gminy Jawor – obiecuje radny Krzysztof Kowalczyk. A tymczasem radość z wymarzonego placu zabaw w najlepsze trwa.
RW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię