Policjant w przedszkolu

0
511

22 września br. Przedszkole Samorządowe w Bolkowie po raz kolejny, ale pierwszy w nowym roku szkolnym, odwiedził zaprzyjaźniony policjant. Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Bolkowie, dzielnicowy aspirant sztab. Krzysztof Węsek spotkał się z przedszkolakami, by przypomnieć dzieciom wiedzę dotyczącą elementarnych zasad ruchu drogowego.
Policjant opowiedział przedszkolakom o swoim zawodzie oraz wyjaśniał jak należy poruszać się po drogach, by bezpiecznie dotrzeć do celu, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie jazda bez fotelika i niezapiętych pasach. Ochotnicy, wspólnie z policjantem, przećwiczyli bezpieczne przejście przez pasy. Dzieci zapamiętają, że przechodząc przez przejście dla pieszych nie należy biec ani spacerować, że trzeba przez nie przejść szybkim i zdecydowanym krokiem. Funkcjonariusz podkreślił również istotną rolę stosowania elementów odblaskowych przez pieszych oraz cyklistów. Żaden z przedszkolaków nie miał również problemu z określeniem jak należy prawidłowo korzystać z sygnalizacji świetlnej. Wszyscy wiedzieli, że powinni przechodzić przez ulicę pod opieką osoby dorosłej. Z wielkim zainteresowaniem dzieci obejrzały policyjny radiowóz, a także pokaz kierowania ruchem ulicznym.
Spotkanie policjanta z naszymi wychowankami przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Nie od dzisiaj każdy przedszkolak już wie, że policjant może być przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą. Serdecznie dziękujemy dzielnicowemu za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest profesja policjanta. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy, nasi podopieczni wręczyli policjantowi pamiątkowe dyplomy i drobny upominek.
Małgorzata Węsek
nauczycielka w Przedszkolu Samorządowym
w Bolkowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię