Jaworscy policjanci na targach edukacyjnych

0
483

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze wzięli udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych. Podczas spotkania w hali jaworskiego PCKZiU młodzież mogła zapoznać się z ofertą szkół służb mundurowych w tym policyjnych i wojskowych, a także uczelni wyższych. Mundurowi z jaworskiej jednostki informowali każdego, kto planuje zatrudnienie o wymaganiach stawianych kandydatom chcącym wstąpić do policji. Funkcjonariusze tłumaczyli, jakie kwalifikacje są preferowane przy naborze do tej służby. Zainteresowanych pracą w mundurze nie brakowało.
Celem Targów było zaprezentowanie uczniom powiatu jaworskiego dorobku oraz oferty edukacyjnej służb mundurowych, szkół wyższych oraz ofert instytucji związanych z edukacją i rynkiem pracy. Z zaproszenia do udziału w tym przedsięwzięciu skorzystała również Komenda Powiatowa Policji w Jaworze, promując w czwartek, 21 września służbę w tej formacji. Celem zorganizowanego stoiska promocyjnego policji, było przybliżenie uczestnikom Targów tj. uczniom i absolwentom szkół średnich, zagadnień dotyczących procedury doboru do służby w policji, służby w policji oraz zakresu funkcjonowania szkolnictwa policyjnego. Młodzi ludzie dowiedzieli się więc o tym, jakie należy spełniać kryteria i gdzie należy złożyć odpowiednie dokumenty w celu rozpoczęcia procedury kwalifikującej do służby. Funkcjonariusze informowali też o umiejętnościach preferowanych przy naborze oraz rozmawiali z młodzieżą na temat swojej pracy. Mundurowym w prezentacji pomagała maskotka dolnośląskiej policji – Komisarz Lew.
Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Jaworze oprócz udzielenia informacji na standardowe pytania dotyczące doborów i kształcenia policyjnego, prezentowali również filmy promujące zawód. W związku z tym, iż policyjne stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, funkcjonariusze będą kontynuować rozmowy z przyszłymi absolwentami także podczas wizyt w szkołach.
Zainteresowanym przypominamy, że szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można uzyskać na stronie (www.policja.pl), pod numerem telefonu 71/340-32-99 lub osobiście w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, pod numerem telefonu 76/726-22-13 lub osobiście w Zespole Kadr i Szkolenia KPP w Jaworze, a także w każdej komendzie miejskiej/powiatowej policji województwa dolnośląskiego.
Garnizon dolnośląski będzie realizował przyjęcia kandydatów do służby w policji w tym roku, w następujących terminach: 2 listopada – 51 osób; 28 grudnia – 125 osób.
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię