Co dalej z basenem letnim? (WIDEO & FOTO)

0
575

Konsultacje społeczne ws. basenu letniego zainteresowały mieszkańców nie tylko miasta, ale też powiatu. W dyskusji głos zabierali amatorzy pływania, fachowcy od budownictwa i sportowcy. Chwilę przed rozpoczęciem debaty burmistrz Emilian Bera podpisał umowę z firmą Archiprojekt Włodzimierz Banaś z Lubina, która specjalizuje się w projektowaniu takich obiektów.

25 metrów torów do pływania, zjeżdżalnie, gejzery, pajęczyny do wspinaczki, grzybki wodne, urządzenia do wodnych masaży czy w parku wodnym dla dzieci armatki wodne do zabaw dla najmłodszych – to tylko niektóre atrakcje, które zaplanował projektant Banaś. – Basen będzie najnowocześniejszy w regionie, spełniający wszelkie normy, a prace będą konsultowane z konserwatorem zabytków – mówił projektant podkreślając, że obecny obiekt jest wpisany do rejestru zabytków. Sporo dyskusji poświęcono nt. jakości wody. Była propozycja, aby zaoszczędzić wodę z miejskich wodociągów, a wykorzystać “po sąsiedzku” funkcjonujące studnie. Jak się okazało normy wody, która ma wypełniać niecki basenowe są wyższe jak normy wody pitnej. Obecni na sali rodzice “walczyli” o każdy metr niecki dla najmłodszych. Obecni na spotkaniu sportowcy (Jakub Zaim, Anna Kulbida) dopytywali o skocznię i o boisko do siatkówki plażowej. Projektant Banaś był otwarty na modyfikacje projektu i obiecał, że ujmie propozycje.

Ostatecznie projekt ma być gotowy powinien być w grudniu br. Mieszkankę Wądroża Wielkiego, panią Annę Róg interesował koszt tej inwestycji. Ze wstępnych kosztorysów wynika, że projekt i budowa powinien się zamknąć w kwocie 11-13 mln zł. Po uwzględnieniu wszystkich życzeń mieszkańców suma ta może wzrosnąć o dodatkowe kilka milionów. Przetarg mający wyłonić wykonawcę został rozpisany na początek 2018 roku. Do tego należy dodać przynajmniej 1 rok pracy i w 2019 jaworzanie doczekają się otwarcia basenu letniego w parku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię