Prawdziwek i śliwka w roli głównej (WIDEO)

0
398

16 września br. po raz 8 odbyło się w Nowej Wsi Wielkiej Święto Prawdziwka i Śliwki Węgierki, które zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Wsi Wielkiej i Nowej Wsi Małej, przy finansowym wsparciu powiatu jaworskiego, oraz rzeczowym i organizacyjnym gminy Paszowice.  Nie zabrakło stałych przyjaciół i bywalców festynu, którzy licznie przybyli na tradycyjną zupę grzybową z prawdziwków i kurek, różnorodne ciasta ze śliwką węgierką w roli głównej oraz smakowity kompot z tych owoców. Wyjątkowy początek złotej jesieni w tym roku, nie dały szansy grzybiarzom i niestety na festynie zabrakło tradycyjnych koszy z grzybami. Nie zawiedli natomiast biegacze, którzy pomimo niesprzyjającej pogody wzięli udział w kolejnym Prawdziwkowym Biegu Przełajowym o Puchar Wójta Gminy Paszowice w kategorii kobiet i mężczyzn. Bieg został zorganizowany przy aktywnym udziale Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Jaworzanie”, które reprezentował prezes – Jan Czekiel.

Oprócz biegaczy na imprezie pojawili się także kolarze z Uczniowskiego Klubu Kolarskiego „Wiadrów”. Deszczowa pogoda nie zepsuła humorów uczestnikom festynu, a o właściwy klimat zadbał Zespół „Pogórzanie” pod kierownictwem Waldemara Staszczyka, w repertuarze biesiadnym. Wykonawcy nagradzani byli gorącymi oklaskami przez licznie zgromadzoną w świetlicy publiczność. Zwieńczeniem 8. Święta Prawdziwka i Śliwki Węgierki była tradycyjna zabawa taneczna, a do późnej nocy przygrywał „Waldi”.

Prezes Stowarzyszenia – Renata Węgiel w imieniu organizatorów festynu pragnie serdecznie podziękować za sponsoring imprezy oraz pomoc organizacyjną: Zarządowi Powiatu Jaworskiego, w ramach programu upowszechniania kultury, wójtowi gminy Paszowice, pp. Dorocie i Ryszardowi Potocznym z Restauracji „Pod Ulubionym Jaworem” za catering oraz członkom Stowarzyszenia za wkład finansowy i olbrzymie zaangażowanie przy organizacji festynu. Więcej o imprezie i wyniki konkursów w obecnym wydaniu Nowej Gazety Jaworskiej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię