Nie chciał wyjść z domu kolegi – trafił do więzienia

0
1277
KPP Jawor

Najpierw razem pili. Później nietrzeźwy mężczyzna nie chciał opuścić mieszkania swojego kolegi. Musieli mu w tym pomóc jaworscy policjanci wezwani na interwencję. Mundurowi szybko znaleźli też nowe lokum dla agresywnego 60-latka. Trafił on od razu za kratki, bowiem po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych ustalono, że mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Tuż po północy dyżurny jaworskiej komendy policji otrzymał  telefon z prośbą o pomoc. Dzwoniący mężczyzna oświadczył, że kolega nie chce opuścić jego mieszkania. Na miejsce interwencji niezwłocznie został skierowany patrol. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze  zastali zgłaszającego, który stwierdził, że jego dość mocno pijany już kolega nie chce od niego wyjść.

 

Interweniujący policjanci ustalili, że niechcianym gościem jest 60-letni mieszkaniec Jawora.  Po przebadaniu okazało się, że jest mocno pijany. Alkmoat wykazał ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

 

Chwilę później okazało się, że naruszenie tzw. „miru domowego” to nie był  jedyny problem pijanego jaworzanina. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych  ustalono bowiem, że jest on poszukiwany na podstawie wyroku za kradzieże, wydanego przez Sąd Rejonowy w Jaworze. Dlatego mężczyzna od razu trafił do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 6 miesięcy.

 

inf. KPP Jawor

oprac. Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię