Dobre zbiory, udane dożynki

0
780
gmina Paszowice

Mszą dziękczynną celebrowaną w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wiadrowie przez ks. dziekana Dominika Drapiewskiego oraz ks. Marka Kruka rozpoczęły się uroczystości dożynkowe gminy Paszowice i powiatu jaworskiego. Ich gospodarzami byli Sebastian Oszczęda, wójt gminy Paszowice i Stanisław Laskowski, starosta jaworski. Natomiast starostami dożynek wybrano Beatę Rokosz, mieszkankę Paszowic i Macieja Suchorzewskiego z Wiadrowa.

W barwnym korowodzie prowadzonym przez starostów dożynek i ich gospodarzy szli zarówno mieszkańcy gminy Paszowice i powiatu jaworskiego, jak i wielu znamienitych gości: minister Elżbieta Witek, senator Krzysztof Mróz, wicestarosta Arkadiusz Baranowski, członek zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej Waldemar Jankowski, prezes RZRKiOR w Legnicy Radosław Zysnarski, wójtowie: Elżbieta Jedlecka z Wądroża, Kazimierz Chudy z Pakosławia, Waldemar Dziędzioła z Mściwojowa, przewodniczący Rady Powiatu Roman Sadowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Grygorcewicz, przedstawiciele agencji rządowych i samorządowcy. Już podczas uroczystości dołączyła poseł Elżbieta Stępień i Adam Konieczny, Dolnoślaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Starostowie złożyli na ręce wójta Sebastiana Oszczędy i starosty Stanisława Laskowskiego dorodne bochny chleba z życzeniami, żeby nikomu go nie zabrakło. Gospodarze dożynek obiecali dzielić chleb mądrze i sprawiedliwie.

Słowa podziękowania skierowali do przybyłych wójt gminy Paszowice Sebastian Oszczęda, starosta powiatu jaworskiego Stanisław Laskowski oraz minister Elżbieta Witek. Wszyscy dziękowali rolnikom za trud wkładany w codzienną pracę i wskazywali ważną rolę rolnictwa w gospodarce.

Dożynki były okazją do uhonorowania szczególnie wyróżniających się rolników z terenu powiatu jaworskiego. Odznakę „Zasłużony dla Rolnictwa” nadaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi otrzymali: Anna Łoniewska i Wioletta Miazga z gminy Męcinka, Tomasz Niedzielski i Wiktor Sołtys z Jawora, Grzegorz Czerczuk i Sławomir Paliński z gminy Bolków, Grzegorz Cyrak i Sławomir Osowski z gminy Paszowice oraz Łukasz Byczko i Łukasz Gawęda z gminy Wądroże Wielkie.

Uroczystości dożynkowe zakończyła zabawa taneczna: najpierw przy przebojach z lat 60-tych w wykonaniu grupy The Beatlmen, a następnie przy hitach muzyki dance granych przez duet MASTAR z Sichowa.

Do organizacja uroczystości dożynkowych przyczyniła się hojność sponsorów, którymi byli: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Dolnośląska Izba Rolnicza, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej SANIKOM w Lubawce, Zakład Przetwórstwa Drewna Józefa Mokrzyckiego z Kwietnik, Małgorzata Małek z firmy PIL-MAC w Jaworze, Bank Spółdzielczy w Jaworze, Roman Krosnowski z Przedsiębiorstwa Produkcyjno- Rolnego Sady Dolne, Jerzy i Maciej Cyrak z firmy  P.W. “Farma”, Maciej Suchorzewski z Wiadrowa, Szczepan Eugeniusz Rojak z Paszowic i Rada Sołecka Wiadrowa.

Dożynkowe chleby i świeżutkie pieczywo prosto z pieca podarowali Państwo Jadwiga i Stefan Grygiel z piekarni w Wiadrowie. Specjalne podziękowania należą się strażakom OSP, paniom z KGW, radnym i działaczom z Wiadrowa, którzy przygotowali imprezę na miejscu. Za stronę techniczną (porządkowanie wsi, montaż i demontaż urządzeń) odpowiadała ekipa techniczną Urzędu Gminy Paszowice, natomiast Gminny Ośrodek Kultury zadbał o oprawę artystyczną.

inf. Gmina  Paszowice

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię