Korony dla najpiękniejszych przyznane

0
1683

Piątkowy wieczór na jaworskim rynku był niezwykle emocjonujący. Nie tylko koncerty zaproponowane na Święto Chleba i Piernika przyciągnęły publiczność, ale chyba przede wszystkim Wybory Miss i Mistera Ziemi Jaworskiej. Wśród tłumu wyraźnie wyróżniały się fankluby poszczególnych kandydatów, które transparentami i okrzykami pomagały przezwyciężyć tremę startującym. Wybory poprzedziły wielotygodniowe przygotowania.

Kandydaci zaprezentowali się w trzech wejściach – na sportowo, w stylu retro i strojach wieczorowych. Jedni z większą, drudzy z mniejszą tremą przedstawiali się publiczności, mówiąc o swoich pasjach i planach. Wszyscy niezmiennie nagradzani byli brawami, aż nadszedł długo oczekiwany punkt kulminacyjny – nałożenie koron i szarf z tytułami. Najpiękniejszą na Ziemi Jaworskiej została Ewelina ZGUD ze Skały w gminie Wądroże Wielkie, uczennica I LO w Legnicy. Radości z tego tytułu nie ukrywała wójt Elżbieta Jedlecka, podkreślając że kolejny rok z rzędu wygrywa jej mieszkanka. Natomiast tegorocznym Misterem Ziemi Jaworskiej został Kacper SITARZ, który w planie ma studia i podjęcie pracy. Gratulacje składał wszystkim oczywiście burmistrz Jawora Emilian Bera, fundator telewizorów dla laureatów. Na zwycięzców spadł dosłownie deszcz nagród przekazanych przez sponsorów.

Jury konkursu na „Miss i Mistera Ziemi Jaworskiej 2017”, które odbyły się w piątek, 25 sierpnia 2017 r. w Jaworze podczas Święta Chleba i Piernika obradowało w składzie:

 1. Ryszard Gawroński – Właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców GAWROŃSKI – przewodniczący jury
 2. Piotr Krażewski – redaktor naczelny Nowej Gazety Jaworskiej
 3. Wiktoria Wyszowska – Miss Ziemi Jaworskiej 2016
 4. Szymon Mazur – Mister Ziemi Jaworskiej 2016
 5. Anna Wiśniewska – Miss Ziemi Jaworskiej 2001oraz Miss Dolnego Śląska 2009r.
 6. Emilia Chrulenko – Miss Polski Dolnego Śląska
 7. Grzegorz Wiernicki– właściciel firmy Kreatywna Fotografia Artystyczna
 8. Jan Kochanowski – stylista, z modą związany jest od dwóch lat, sesje które stylizował ukazały się w prestiżowych magazynach m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych. Współpracuje z Łódzką szkołą filmową, a w marcu tego roku pracował jako kostiumograf pod okiem zdobywczyni Oscara Ewy Braun. Na co dzień pracuje w Warszawie ubierając osoby ze świata show-biznesu oraz prywatne klientki. Ceni sobie szczerość, szacunek do pracy drugiego człowieka, oraz indywidualizm.
 9. Arkadiusz Maciuszek – Prezydent Dolnośląskiego Festiwalu Piękna
 10. Adrian Kowalski –instruktor, choreograf, tancerz Mistrzowskiej Międzynarodowej klasy tanecznej „S” w tańcach latynoamerykańskich i  standardowych.
 11. Honorata Kulig – sekretarz jury – JOK

Po obejrzeniu trzech wyjść na podstawie sumy zdobytych punktów jury postanowiło przyznać:

Tytuł Miss Internautów Ziemi Jaworskiej – Weronika Jastrzębska

Tytuł Miss Foto Ziemi Jaworskiej – Aleksandra Walczyk

Tytuł II-Vice Miss Ziemi Jaworskiej – Zuzanna Armatys

Tytuł I-Vice Miss Ziemi Jaworskiej – Bianka Serafin

Tytuł Miss Ziemi Jaworskiej – Ewelina Zgud

Tytuł Mister Internautów Ziemi Jaworskiej – Kacper Sitarz

Tytuł Mister Foto Ziemi Jaworskiej – Kamil Szykowny

Tytuł II-Vice Mister Ziemi Jaworskiej – Patryk Kubik

Tytuł I-Vice Mister Ziemi Jaworskiej – Kamil Szykowny

Tytuł Mistera Ziemi Jaworskiej – Kacper Sitarz

Dodatkowo tytuły Miss i Mistera Ziemi Jaworskiej Czytelników “Nowej Gazety Jaworskiej” zdobyli Aleksandra Walczyk i Kacper Sitarz. Wszyscy startujący kandydaci otrzymali roczną prenumeratę tygodnika, natomiast najaktywniejsi czytelnicy, którzy nadesłali kupony, oprócz rocznej prenumeraty wygrali także sprzęt AGD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię