Nie mógł się oprzeć. Skuszony okazją przywłaszczył portfel pozostawiony na ladzie sklepowej.

0
645
KPP Jawor

Będąc na zakupach w jednym z jaworskich sklepów przywłaszczył portfel wraz z zawartością. Złodziej rozochocony łatwym łupem na zadane pytanie przez jednego z klientów bez wahania wziął pozostawiony na ladzie portfel wiedząc, że nie jest jego. Podejrzany w tej sprawie 78-latek kilka dni później został zatrzymany przez jaworskich policjantów. Funkcjonariusze odzyskali również portfel wraz z całą zawartością.

78 letni mężczyzna będąc na zakupach w jednym z jaworskich sklepów odchodząc od lady sklepowej został zapytany przez jednego z kupujących czy nie pozostawił portfela na półce lady sklepowej. Senior bez wahania skuszony łatwym łupem wyciągnął rękę i wziął portfel pomimo, iż nie był jego. Po czym udał się spokojnym krokiem do swojego miejsca zamieszkania.

Policjanci zajmujący się tą sprawą mając nagranie z wizerunkiem sprawcy kilka dni później przemieszczając się po terenie Jawora namierzyli sprawcę, który stał beztrosko na balkonie swojego mieszkania. To był celny strzał.

Zatrzymany przez jaworskich policjantów 78-letni mieszkaniec Jawora przyznał się do popełnienia przestępstwa. Utracony portfel wraz z całą zawartością został odzyskany i przekazany pokrzywdzonemu.

78-latek próbował tłumaczyć swoje zachowanie tym, iż myślał, że właściciel sam zgłosi się po pozostawiony w sklepie portfel.

Teraz za swój czyn podejrzany odpowie przed sądem. Za przywłaszczenie portfela wraz z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie 100 euro grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

oprac.
W/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
mł. asp. Józef Kolanek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię