Kolejni amatorzy jazdy na “podwójnym gazie” zatrzymani

0
700

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy dbając o bezpieczeństwo na drogach naszego miasta każdego dnia kontrolują dziesiątki kierujących oraz sprawdzają ich stan trzeźwości, czy też wymagane dokumenty. Niestety funkcjonariusze nadal mają do czynienia z amatorami mocnych trunków, którzy lekceważą przepisy oraz podstawowe zasady bezpieczeństwa i wsiadają za kierownicę na tzw. podwójnym gazie. W minioną niedzielę zatrzymano 3 takich nieodpowiedzialnych kierowców.

Tylko w minioną niedzielę funkcjonariusze legnickiej drogówki zatrzymali, aż trzech kierujących, którzy poruszali się po naszym powiecie w stanie nietrzeźwości. Pierwszy z nich spowodował kolizję na A-4, kierując pojazdem marki Toyota wyprzedzał pojazd marki Opel i najechał na jego bok. Policjanci, którzy obsługiwali to zdarzenie drogowe w rozmowie z 23-letnim kierującym wyczuli woń alkoholu. Mieszkaniec Wrocławia na alkomacie wydmuchał blisko 2 promile alkoholu.

Do drugiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło w Legnickim Polu. Funkcjonariusze Rewiru II Dzielnicowych zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki VW Transporter, który jechał całą szerokością jezdni. Za kierownicą siedział obywatel Ukrainy. Policjanci w rozmowie z nim wyczuli silną woń alkoholu. Na urządzeniu do badania stanu trzeźwości 33-latek wydmuchał ponad 2 promile. Z uwagi na stan w jakim się znajdował umieszczono go w Miejskiej Izbie Wytrzeźwień w Legnicy.

Trzeci z kierujących został zatrzymany na ul. Artyleryjskiej. Funkcjonariusze legnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel, który poruszał się od lewej do prawej krawędzi jezdni. Policjanci i tym razem wyczuli od kierującego wyraźną woń alkoholu, dlatego poddano go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało, że 29 – letni obywatel Ukrainy ma blisko 3 promile alkoholu.

Przypominamy!

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo taka osoba będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

oprac.

mł. asp. Jagoda Ekiert 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię