Przekroczył dozwoloną prędkość – trafił za kratki

0
531
KPP Jawor

Przekroczył dopuszczalną prędkości o 30 km/h i trafił za kratki. Kierujący Renault spędzi najbliższy czas w Areszcie Śledczym jednak nie dlatego, że złamał przepisy ruchu drogowego. Po sprawdzeniu ustalono bowiem, że był on poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Zanim trafił do aresztu dostał mandat za popełnione wykroczenia. Jego konto powiększyło się również o dodatkowe punkty karne.

34-letni mieszkaniec województwa lubuskiego został zatrzymany przez jaworskich policjantów na krajowej “3” w Paszowicach. Powodem kontroli drogowej było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Mężczyzna kierujący Ranault poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością o 30 km/h większą niż dopuszczalna.

To nie było jednak wszystko, co 34-latek miał na sumieniu. W wyniku sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy we Wschowej wydał bowiem nakaz doprowadzenia mężczyzny do Aresztu Śledczego w Nowej Soli. W związku z tym został on zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Dodatkowo, za popełnione wykroczenie mieszkaniec powiatu wschowskiego został ukarany mandatem w kwocie 100 zł. Jego konto powiększyło się również o 4 punkty karne.

Mężczyzna, jeśli do tej pory nie wiedział, to teraz już będzie pamiętał, że podróżując samochodem warto przestrzegać przepisów.

opr.
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię