Kierowca z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazów dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym

0
923

Policjanci jaworskiej drogówki zatrzymali kierującego dostawczym Mercedesem, który dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Był to jednak dopiero początek jego problemów. Po sprawdzenia okazało się bowiem, że posiada on orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Jaworscy policjanci z Referatu Ruchu Drogowego przed południem, w Paszowicach zatrzymali do kontroli kierującego dostawczym Mercedesem. Mężczyzna siedzący za kierownicą tego samochodu przekroczył bowiem w terenie zabudowanym dwukrotnie dopuszczalną prędkość. 35-letni mieszkaniec Legnicy pędził bowiem na odcinku gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40, aż 80 km/h.

To był jednak dopiero początek jego problemów. Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się bowiem, że 35-latek ma orzeczony rok temu dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Wcześniej już dwukrotnie miał zatrzymywane prawo jazdy przez sąd za jazdę pod wpływem środków odurzających. Najpierw otrzymał 2-letni, a następnie 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kiedy został zatrzymany po raz kolejny w 2016 r. prowadząc po narkotykach, legnicki sąd zadecydował o dożywotnim pozbawieniu go prawa jazdy.

Pomimo sądowego wyroku zakazującego mu prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych, mężczyzna wsiadł jednak za kierownicę samochodu. Teraz grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, gdyż zgodnie z obowiązującymi przepisami, kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu podlega takiej właśnie karze.

inf. KPP Jawor

Oficer Prasowy KPP w Jaworze
podkom. Kordian Mazuryk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię