Miasto wspiera finansowo zadania powiatu

4
562

Zakończyła się przebudowa chodnika przy ul. Piłsudskiego na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. Reja. W miejsce popękanej i krzywej nawierzchni ułożono nową kostkę. Łączny koszt przebudowy 368 m2 chodnika wyniósł 120 tys. zł. Realizacja inwestycji nie byłaby możliwa bez wsparcia Gminy Jawor, która zgodnie z umową przekazała na ten cel połowę potrzebnej kwoty, czyli 60 tys. zł.

W ostatnim czasie w Jaworze zostało już wyremontowanych wiele chodników. Jak widać miasto nie zamierza się zatrzymać tylko na tych już wykonanych. – Dużo uwagi poświęcamy remontom chodników w Jaworze. Zależy nam, aby miasto stawało się bardziej przyjazne mieszkańcom i turystom. W ten sposób chcemy poprawiać estetykę oraz bezpieczeństwo poruszania się po nich. Mamy jeszcze wiele do nadrobienia i wyremontowania, ale konsekwentnie będziemy zmieniać Jawor na lepsze. Niestety pieniędzy nie jest za dużo, dlatego budujemy tyle, na ile ich starcza. Mam nadzieję, że przekonam starostę powiatu jaworskiego do remontu kolejnych powiatowych chodników np. przy ul. Poniatowskiego czy Chopina. Będę zabiegał, aby zmienić ten fatalny stan – mówi Emilian Bera, burmistrz Jawora. O remont chodnika przy ul. Piłsudskiego zabiegał także Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Michał Bander. – Natychmiastowe prace remontowe były niezbędne, gdyż stan nawierzchni tego chodnika był fatalny. Jestem przekonany, że pomoc ze strony Gminy Jawor zostanie doceniona przez samorząd powiatu. Rozmawiałem z mieszkańcami korzystającymi z tego ciągu komunikacyjnego i zgodnie stwierdzili, że był on niezbędny i długo wyczekiwany. Teraz w końcu ten odcinek można pokonać bezpiecznie i komfortowo. – podkreśla radny Michał Bander. Remont chodnika wpłynie na poprawę bezpieczeństwa dla pieszych oraz poprawi estetykę w mieście. Inwestycja jest o tyle ważna, że przy tej ulicy znajduje się m.in. filia Szkoły Podstawowej nr 5 i Przedszkole Publiczne nr 2, co z pewnością ucieszy rodziców i dzieci, które wrócą po przerwie wakacyjnej do szkoły.

4 KOMENTARZE

  1. Nareszcie . Na tym starym chodniku to można było nogi połamać. Zwłaszcza że nasze pociechy dzień w dzień do Akademii Krasnoludków chodzą.

  2. Emeryt z tym pytaniem to do Starostwa . To droga powiatowa Burmistrz nie ma nic do tego. Ale sądząc po licznych inwestycjach chodnikowych (jedna rocznie) to raczej bym sie cudow nie spodziewał zwłaszcza że połowę kasy i tak miasto dało. A ze świeca szukać inwestycji miejskich do których się starostwo drzuciło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię