Dolny Śląsk – region dwóch prędkości

1
485
gmina Wądroże Wielkie

W dniu 23.05.2017 r. w świetlicy wiejskiej w Wądrożu Wielkim  odbyło się spotkanie ,,Dolny Śląsk. Region dwóch prędkości”. Prelegentem spotkania był lider Aglomeracji Wałbrzyskiej Roman Szełemej – prezydent miasta Wałbrzycha. Celem spotkania było podjęcie dyskusji i znalezienie sposobów, które pomogą zniwelować różnice, jakie występują pomiędzy gminami z regionu sudeckiego, a stolicą Dolnego Śląska i sąsiednimi gminami Wrocławia. 

Samorządowcy z niepokojem obserwują dysproporcje, jakie występują w jednym województwie i szukają sposobów na to, aby młodzi ludzie nie uciekali w poszukiwaniu pracy do większego miasta, a przedsiębiorcy zostali zachęceni, aby inwestować w naszym regionie. Wpływ na taką tendencję, według uczestników spotkania w dużej mierze ma to, w jakich proporcjach dzielony jest budżet naszego państwa, województwa oraz Unii Europejskiej.

O wyrównaniu szans gospodarczych, o zrównoważonym rozwoju i o przyszłości samorządów rozmawiali dzisiaj samorządowcy z gmin i powiatów Dolnego Śląska. W Wądrożu Wielkim odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była centralizacja, niesłuszny podział pieniędzy publicznych (w tym unijnych). Prelegentem był prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

Publié par TeleJawor sur mardi 23 mai 2017

 

mat. video tele Jawor

inf. Wadroże Wielkie

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię