Ulice: Rapackiego oraz Berlinga zmienią swoje nazwy

0
794
jawor.pl

Przypominamy, że do 24 maja 2017 r. mieszkańcy dwóch ulic: Rapackiego i Berlinga, mogą oddać swój głos na nową nazwę ulicy, na oficjalnych ankietach przygotowanych przez Urząd Miejski w Jaworze. Władze miejskie zostały zobowiązane do ustalenia nowych nazw ulic ustawą z 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego.

W pierwszych dniach trwania konsultacji pracownik Urzędu Miejskiego dostarczył ankiety, praktycznie do wszystkich mieszkań. Odmowę przyjęcia ankiety traktujemy jako jej dostarczenie, jednakże bez udziału w wyborze nowej nazwy ulicy. Oto szczegóły: ul. Rapackiego – liczba wszystkich ankiet, czyli mieszkańców to: 1029. Urząd Miejski, za potwierdzeniem odbioru, dostarczył ankiety do 1029 mieszkańców, czyli do 100%. W przypadku 11 ankiet (w ośmiu przesyłkach) nastąpiła odmowa przyjęcia, tym samym odmowa udziału w głosowaniu. ul. Berlinga – liczba wszystkich ankiet, czyli mieszkańców to: 91.

Urząd Miejski za potwierdzeniem dostarczył ankiety do 100% mieszkańców. W przypadku 3 ankiet (w jednej przesyłce) nastąpiła odmowa przyjęcia, tym samym odmowa udziału w głosowaniu. Mieszkańcy wypełnioną ankietę z oddanym głosem na wybraną nazwę ulicy mogą oddać bezpośrednio w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego, wysyłając tradycyjnie pocztą (koperty zostały opłacone przez odbiorcę) lub w pozostałych punktach wymienionych w ulotce (wszystkie przylegają do ul. Rapackiego).

Samorządy mają czas na przeprowadzenie zmian do września br. Co ważne, dla mieszkańców ulic, które zmienią nazwy, nie będzie oznaczać to jednak dodatkowych wydatków. Dokumentów tożsamości i innych nie trzeba będzie wymieniać.

inf.jawor.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię