Pierwszy Żłobek Gminny Bajkowa Kraina oficjalnie otwarty [VIDEO]

0
725
gmina Wądroże Wielkie

W dniu 26.04.2017 miało miejsce uroczyste otwarcie pierwszego Gminnego Żłobka w gminie Wądroże Wielkie oraz pierwszego gminnego żłobka w powiecie jaworskim. Budowa Żłobka Bajkowa Kraina jest odpowiedzią na potrzeby naszych mieszkańców. Pomysł zrodził się z uwagi na docierające sygnały mieszkańców o potrzebie uruchomienia w naszej gminie takiej placówki. Realizacja zadania była możliwa dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach „Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3  – Maluch 2016” oraz środków własnych Gminy. 

W uroczystości uczestniczył Jego Ekscelencja prof. dr hab. Zbigniew Kiernikowski – Biskup Legnicki, który dokonał poświęcenia żłobka i poprowadził wspólną modlitwę za pomyślne funkcjonowanie placówki. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali: Bp Zbigniew Kiernikowski, Wójt Gminy Elżbieta Jedlecka, Przewodniczący Rady Gminy Dariusz Żołnierczyk, Dyrektor żłobka Renata Serafin oraz Wicestarosta Powiatu Jaworskiego Arkadiusz Baranowski, a także pracownik żłobka w towarzystwie podopiecznego.

Po części oficjalnej goście zaproszeni zostali do środka na zwiedzanie, gdzie czekał na Nich występ artystyczny przygotowany przez dzieci z Przedszkola w Wądrożu Wielkim.  

inf. gmina Wądroże Wielkie

mat. Tele Jawor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię