Spotkanie z dyrektorami szkół

0
560
fot. gmina Paszowice

Wójt Gminy Paszowice Sebastian Oszczęda spotkał się 13 kwietnia 2017 r. z dyrektorami szkół, aby omówić założenia do opracowywanych przez dyrektorów arkuszy organizacji szkół na rok szkolny 2017/2018.

Rada Gminy Paszowice w dniu 30 marca 2017 r. podjęła uchwałę o przekształceniu Gimnazjum im. Janusza Kusocińskiego w Wiadrowie w ośmioklasową szkołę podstawową. W wyniku reformy oświatowej na terenie Gminy Paszowice od 1 września 2017 roku funkcjonować będą trzy szkoły podstawowe: w Paszowicach, w Wiadrowie i w Pogwizdowie.

Rodzice zamieszkali w miejscowościach: Bolkowice, Wiadrów, Sokola, Kwietniki, Grobla i Pogwizdów będą mogli wybrać szkołę, do której w roku szkolnym 2017/2018 będzie uczęszczać ich dziecko.

Wójt Gminy Paszowice Sebastian Oszczęda zwraca się z prośbą do rodziców o składanie deklaracji do wybranej szkoły do końca kwietnia 2017 r.

W dalszej części spotkania omówiono sprawy:

1) udzielenia na 2017 r. z budżetu państwa dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, tzw. ”Darmowe podręczniki”;

2) złożenia do Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na 2017 r. wniosków o dofinansowanie doposażenia szkoły w Wiadrowie w zakresie:

a) sprzętu szkolnego i pomocy dydaktycznych do świetlicy;

b) mebli (np. ławki, krzesła) niezbędnych do przyjęcia uczniów z młodszych roczników;

c) przeprowadzenia remontu bieżącego sanitariatów.

3) przystąpienia szkół w roku szkolnym 2017/2018 do programu „Sprawny Dolnoślązaczek”.

Kolejne spotkanie z dyrektorami szkół planowane jest na przełomie kwietnia – maja br.

inf. gmina Paszowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię