Wpadła na kradzieży prądu

0
1056
KPP Jawor

Instalacja elektryczna pomijająca licznik energii działała w jednym z mieszkań na terenie Jawora. Policjanci podczas kontroli potwierdzili, że taka przeróbka umożliwiała nielegalne pobieranie prądu. Teraz lokator za swój czyn odpowie przed sądem. Będzie musiał także zapłacić za skradziony prąd.

Policjanci z miejscowej Komendy Powiatowej udali się do jednego z mieszkań na terenie Jawora w związku z posiadaną informacją dotyczącą kradzieży energii elektrycznej. Wynikało z niej, że 45-letni mężczyzna od pewnego czasu nielegalnie korzysta z prądu. Na miejscu funkcjonariusze wspólnie z kontrolerami firmy energetycznej potwierdzili, że w mieszkaniu znajduje się dodatkowa instalacja elektryczna. Za jej pomocą pobierana energia nie była rejestrowana przez urządzenie pomiarowe. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że nielegalną linią właściciel posesji zasilał wszystkie energochłonne sprzęty domowe.

Policjanci udowodnili 45-latkowi, że z darmowej energii elektrycznej korzystał przez blisko rok, powodując z tego tytułu straty w kwocie 5500 zł na szkodę zakładu energetycznego.

Mężczyzna odpowie teraz za swój czyn przed sądem. Będzie musiał także pokryć roszczenia firmy energetycznej.

Za kradzież energii elektrycznej kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

inf.
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
podkom. Kordian Mazuryk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię