Podinspektor Andrzej Bujak został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze

0
798
KPP JAwor

31 marca w jaworskiej jednostce odbyła się uroczystość z udziałem Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze mł. insp. Andrzeja Błaszczaka, podczas której, z dniem 1 kwietnia 2017 r. na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze został powołany podinsp. Artur Bujak. Przez ostatnie 3 miesiące podinsp.Bujak pełnił obowiązki I Zastępcy komendanta jaworskiej policji.

W piątek, 31 marca 2017 r.  odbyła się uroczysta zbiórka, z udziałem  Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze oraz policjantek, policjantów i pracowników cywilnych jaworskiej jednostki. W jej trakcie młodszy inspektor Andrzej Błaszczak odebrał uroczysty meldunek o objęciu obowiązków I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze od podinspektora  Artura Bujaka.
Podinspektor Artur Bujak ma 42 lata. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Swoją przygodę z mundurem rozpoczął 1 września 1994 roku, jako funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Legnicy. Następnie pracował w Oddziałach Prewencji KWP w Legnicy, a od września 1998 roku związał swoje zawodowe życie z jaworską jednostką, gdzie pracuje do dziś. W Komendzie Powiatowej Policji w Jaworze zdobywał doświadczenie w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym oraz Kryminalnym.  Podinsp. Bujak pełni funkcje kierownicze niemal od 13 lat. Od 2004 roku, jako Naczelnik kierował bowiem Wydziałem Kryminalnym tutejszej jednostki. Przez ostanie 3 miesiące pełnił obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze
Teraz przed nim nowe wyzwanie – służba na tym stanowisku jest zadaniem wymagającym poświęcenia i dużej wiedzy. Nowy I Zastępca komendanta ze swojej strony zapewnił, że będzie jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki mając na względzie poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Ziemi Jaworskiej.
Prywatnie podinsp. Artur Bujak jest szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci. Jego zamiłowaniem i pasją jest historia oraz wojskowość. Część swojego wolnego czasu poświęca również sportowi, będąc aktywnym biegaczem.

inf. Oficer Prasowy KPP w Jaworze
podkom. Kordian Mazuryk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię