Groził siekierą swoim dziadkom. Został tymczasowo aresztowany

0
2315
KPP Jawor

Jaworscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zaatakował swoich dziadków. 37-latek z siekierą w ręce groził im pozbawieniem życia a następnie kopnął starszego pana. To nie był pierwszy atak wnuczka. Wcześniej uderzył babcię w twarz. Podejrzany usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Sąd po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Jaworscy policjanci informację o ataku mężczyzny na swoich dziadków otrzymali w czwartek, 16 marca. Okazało się, że wnuczek groził tym schorowanym osobom w podeszłym wieku pozbawieniem życia, wymachując przy tym siekierą. Następnie kopnął swojego dziadka. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu udali się na miejsce zdarzenia. Tam zatrzymali agresywnego  napastnika. 37-letni mieszkaniec gm. Mściwojów trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci prowadzący postępowanie w tej sprawie ustali, że to nie był pierwszy atak mężczyzny na swoich dziadków. Pod koniec ubiegłego roku uderzył on w twarz swoją 80-letnią babcię. Dodatkowo okazało się, że wnuczek znęcał się nad nimi od 3 lat.

Za przestępstwo, o które jest podejrzany, grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd po zapoznaniu się z zebranym materiałem, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jaworze w miniony weekend zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

inf. KPP Jawor

Oficer Prasowy KPP w Jaworze

podkom. Kordian Mazuryk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię