Poradnia Medycyny Pracy po nowemu

0
750

Dwa nowe gabinety uruchomiono w Poradni Medycyny Pracy.

Były kwiaty i drobne upominki na dobry początek. Przypomnijmy- Poradnia Medycyny Pracy przy ul. Piłsudskiego jest najstarszą w Jaworze, obsługuje sporą część przyszłych i obecnych pracowników. Dotychczas mieściła się na II piętrze w zaułku, co było bardzo niekomfortowe dla pacjentów. Poradnia w nowej odsłonie to dwa gabinety wyposażone w nowy sprzęt i urządzenia, czyli szafy, biurka, krzesła, komputery. A to wszystko w czystych odmalowanych pomieszczeniach z nowymi roletami w oknach. Już hol zachęca do czekania na swoją kolejkę w estetycznej przestrzeni odnowionych ścian w nowoczesnej kolorystyce pastelowych barw.
Lekarz medycyny pracy przeprowadza badania wstępne, kontrolne i okresowe. Wstępne badania obejmują wszystkich zgłaszających się do pracy, którzy dostają skierowanie na badania podstawowe: OB, mofrologia, mocz i specjalistyczne: wzroku, słuchu i neurologiczne. W Poradni Medycyny Pracy przy ul. Piłsudskiego pracują także: dr Ryszard Kowalik, dr Barbara Michalik, dr Irena Woźniak.
W roku 2016 obsłużono ok. 3500 pracowników. Badania okresowe wykonywane są m.in. w oparciu o umowy z pracodawcami. Jak zapowiada kierownik Jolanta Strączek – czekają nas kolejne pozytywne zmiany w Przychodni Rejonowej przy ul. Piłsudskiego w Jaworze.
W uroczystości oddania nowych gabinetów do użytku wzięli udział goście: zastępca burmistrza Agnieszka Rynkiewicz, prezes Pracodawców Ziemi Jaworskiej Dorota Szcześniewska, kierownik DD Senior-Wigor Brygida Kaczkowska,oraz radne Longina Gaszyńska i Jadwiga Wojda-Elbrah, która przyczyniła się do powstania nowych gabinetów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię