Pił piwo w parku – trafił za kratki

0
1155
KPP Jawor

Policjanci z Jawora zatrzymali mężczyznę, który w Parku Miejskim spożywał piwo. To był dopiero początek jego problemów. Mandat za popełnione wykroczenie był najmniejszym z nich. Okazało się bowiem, że młody mieszkaniec sąsiedniego powiatu posiadał przy sobie środki odurzające. Funkcjonariusze znaleźli w jego odzieży marihuanę oraz amfetaminę. Trafił on od razu za kratki, bowiem po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych ustalono, że mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Wczoraj wieczorem jaworscy policjanci podczas patrolowania Parku Miejskiego zauważyli młodego mężczyznę spożywającego piwo. W związku z popełnionym wykroczeniem został on zatrzymany do kontroli. W trakcie sprawdzeń okazało się, że 21-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego posiadał przy sobie woreczek strunowy wypełniony suszem roślinnym koloru zielonego oraz białym proszkiem. Przeprowadzone badanie wskazało, że jest to marihuana  i amfetamina. 

 

To nie był jednak koniec problemów 21-latka. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych  ustalono, że jest on poszukiwany od stycznia br. za pobicie na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Świdnicy. Dlatego mężczyzna od razu trafił do więzienia.

 

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności dotyczące sprawy posiadania narkotyków, sprawdzają źródło ich pochodzenia  oraz czy mężczyzna nie zajmował się dystrybucją środków odurzających.
Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 21-latek będzie musiał zapłacić 100 zł mandatu za popełnione wykroczenie.
inf. Oficer Prasowy KPP w Jaworze
podkom. Kordian Mazuryk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię