Podsumowanie akcji “Bezpieczne ferie 2017”

0
314
KPP Jawor

Policyjna akcja „Bezpieczne ferie 2017” na terenie powiatu jaworskiego prowadzona była w okresie od 16 stycznia do 26 lutego 2017 r. Podczas tych wzmożonych działań funkcjonariusze czuwali w szczególności nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego udających się na i z ferii oraz osób przebywających na zimowym wypoczynku. Policyjne apele o rozwagę oraz rozsądek i to nie tylko na drodze z pewnością pomogły – podsumowując można bowiem stwierdzić, że było bezpiecznie.

Podczas akcji „Bezpieczne Ferie 2017” nad  bezpieczeństwem osób w powiecie jaworskim czuwało kilkudziesięciu policjantów. Funkcjonariusze ruchu drogowego, starali się pomóc kierowcom w dotarciu do miejsca wypoczynku, czy podczas powrotów do domu.

 

Łącznie skontrolowano 1418 pojazdów, w tym 10 autobusów. Funkcjonariusze ujawnili aż 1216 wykroczeń, z czego w 1121 przypadkach zakończyły się one nałożeniem mandatu karnego. W 44 sytuacjach sprawcy wykroczeń zostali pouczeni. Ponadto skierowano 51 wniosków o ukaranie do sądu. Jaworscy policjanci wyeliminowali także z ruchu drogowego 126 niesprawnych technicznie pojazdów, zatrzymując ich dowody rejestracyjne.

 

Większość kierujących zachowała ostrożność, stosowała się do przepisów i skorzystała z policyjnych porad. Odnotowano bowiem w tym okresie zaledwie 4 wypadki drogowe Nie obyło się jednak bez uczestników ruchu, którzy swoją brawurową jazdą, lekceważeniem przepisów i zasad bezpieczeństwa, mogli doprowadzić do tragedii na drodze. W ciągu ponad miesiąca wzmożonych działań odnotowano aż 83 kolizje. W większości były to jednak drobne stłuczki, w których nikt nie odniósł obrażeń.

 

Niestety liczne policyjne apele o nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu, tym bardziej w czasie zwiększonego, związanego z feriami ruchu na drogach nie przyniosły oczekiwanego efektu. Podczas akcji „Bezpieczne Ferie 2017” na terenie powiatu jaworskiego zatrzymano 8 pijanych kierujących. Niechlubny rekordzista miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię