Tylko drzew żal

1
1465

W poniedziałek kolejne drzewo w Jaworze padło ofiarą niekontrolowanej przycinki. Tym razem Zarząd Lokalami Komunalnymi uciął wszystkie gałęzie i zostawił goły pień drzewa rosnącego przy ul. Poniatowskiego. Mieszkam w pobliżu i widziałam, że tylko jeden konar był suchy – reszta była zdrowa. Dlaczego więc pozostawiono takiego „golca”?Resztki pociętego drzewa zauważyłam na podwórzu przy ZLK. Wszystko wskazuje na to, że pójdzie do pieca, tak jak inne drzewa wycinane na terenie Jawora. Czy ZLK nie stać na założenie sobie ogrzewania gazowego? Muszą ogrzewać się miejskim drewnem?
Nie pierwszy raz byłam świadkiem takiej sytuacji. W ubiegłym roku broniłam kilku drzew przed wycinką i na jakiś czas był spokój. Aż do teraz. Boję się, że pozostałe dwa drzewa, które rosną przy Poniatowskiego, w niedługim czasie również skończą w piecu.
Przed wieloma laty mieliśmy w Jaworze tyle drzew i nikt nawet nie myślał o ich wycinaniu. Teraz mogę tylko spacerować po ogołoconych skwerach i z łezką w oku wspominać tamte czasy…
(Mieszkanka ul. Poniatowskiego)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię