Otwarcie pracowni komputerowej w PCKZiU

0
299
powiat Jawor

W dniu 20 stycznia 2017 r. w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbyło się oficjalne otwarcie pracowni komputerowej wyposażonej w najnowocześniejszy sprzęt informatyczny. Sprzęt komputerowy został zakupiony ze środków finansowych pozyskanych z Fundacji Polska Miedź S.A.w wysokości 50 tys. zł.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Wicestarosta Arkadiusz Baranowski oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Lucyna Buczkowska .

Nauczyciele informatyki stwierdzili, że zakupiony sprzęt komputerowy w znacznym stopniu podniesie jakość kształcenia, szczególnie w klasach technikum informatycznego.

„Zależy nam bardzo, aby pracownie i pomoce dydaktyczne w szkołach zawodowych prowadzonych przez Powiat Jaworski spełniły wymagania do kształcenia na najwyższym poziomie, tak aby uczniowie – późniejsi absolwenci -byli najlepiej przygotowani do wymagań pracodawców i rynku pracy, w szczególności w kontekście nowo powstających inwestycji w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Jaworze” – mówi Wicestarosta Arkadiusz Baranowski.

„Warto przypomnieć, że podczas ogólnopolskiego zakończeniu roku szkolnego 2016/2017, które odbyło się 24 czerwca 2016r. w PCKZiU z udziałem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej i Minister Elżbiety Witek, prezes KGHM Polska Miedź S.A.dr.Wacław Szetelnicki wręczył przedstawicielom szkoły symboliczny czek na kwotę 50 tys. zł. Dzięki tym środkom udało się w pełni przygotować do pracy nowoczesną pracownię informatyczną.” – dodaje Wicestarosta.

inf. Powiat Jawor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię