Wysoko w rankingu – gmina Mściwojów pierwsza w województwie, szósta w kraju!

0
692
gmina Mściwojów

2478 gmin w całej Polsce, a wśród nich niewielka gmina Mściwojów. Niewielka lecz stawiająca na inwestycje i rozwój, co potwierdzają opublikowane dane opracowane na podstawie rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Określając odsetek wydatków majątkowych inwestycyjnych w budżecie, gmina Mściwojów w roku 2015 przeznaczyła na inwestycje 54,94% co sprawia, iż  w kategorii gmin wiejskich Mściwojów znalazł się na 6 miejscu w kraju i na 1 w województwie! Tak wysoka pozycja jest wynikiem licznych inwestycji podejmowanych przez gminę w roku 2015 m.in. zakresie dotyczącym infrastruktury technicznej, edukacyjnej, transportowej i komunikacyjnej. Gmina w rekordowym jak do tej pory roku wydała 2935,20 złotych w przeliczeniu na mieszkańca na zadania inwestycyjne. Są one pochodną strategicznego planowania oraz konsekwencji w realizacji tych planów jak też możliwości pozyskania środków zewnętrznych, co umożliwiło realizację wielu zadań inwestycyjnych tj. budowa kanalizacji, termomodernizacji szkół, budowę dróg, etc.

Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem.

http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/170670/Gmina-inwestuje–Sprawdx–co-twoj-samorzad-robi-z-pieniedzmi–Ile-wydaje-na-rozwoj-

inf. gmina Mściwojów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię