Nie daj się złapać w sieć – zaproszenie na debatę

0
309

Komenda Powiatowa Policji w Jaworze serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w debacie społecznej „Sieć zagrożeń – jak nie dać się złapać”. Spotkanie, które odbędzie się w najbliższą środę 16 listopada 2016 r. o godz. 11.00 w jaworskim ECMEN-ie poświęcone będzie bezpiecznemu korzystaniu z zasobów internetowych.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest nagłośnienie tematyki dotyczącej rozważnego i świadomego bycia “OnLine” oraz włączenie społeczeństwa w dyskusję na temat zagrożeń w cyberprzestrzeni. Wraz z rozwojem technologii cyfrowej pojawiły się nowe niebezpieczeństwa. Narażeni są na nie szczególnie młodzi ludzie, którzy bardzo łatwo przyswajają nowe technologie. Niestety korzystając z zasobów Sieci, zarówno najmłodsi, jak i osoby dorosłe, zapominają o czyhających tam zagrożeniach, a często świat wirtualny zaczyna w ich przypadku dominować nad światem realnym. Dlatego jaworska Policja wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym organizuje debatę „Sieć zagrożeń – jak nie dać się złapać”. W jej trakcie zostanie poruszony ważny problem, dotyczący zagrożenia współczesnego społeczeństwa przez osoby wykorzystujące zasoby i potencjał Internetu. Celem spotkania będzie więc wymiana opinii oraz włączenie u uczestników debaty instynktu obronnego przeciw pułapkom w sieci. Należy zdać sobie bowiem sprawę, że w Polsce codziennie dochodzi do  przestępstw popełnianych za pomocą, bądź za pośrednictwem Internetu. Policjanci coraz częściej spotykają się z sytuacją przeniesienia pewnych kategorii przestępczości ze świata realnego do tego wirtualnego. Niestety  wiele osób wciąż nie jest świadomych, jakie ryzyko niesie ze sobą cyberświat. A przecież przestępcy i metody ich działania wciąż ewoluują. Prelegentami na spotkaniu będą m.in. policjanci z jaworskiej komendy. Głos ekspercki debaty to z kolei Naczelnik Wydziału Cyberprzestępczości KWP we Wrocławiu, a także szef działu “Bezpieczeństwo” grupy Allegro, który przedstawi zasady bezpiecznych zakupów w Internecie.

Spotkanie odbędzie się 16 listopada 2016 r. / środa / o godz. 11.00 w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa w Jaworze przy u. Parkowej 5.

phpthumb_generated_thumbnail

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię