Olimpia podcięła katowickiego Orła

0
2940

W minioną sobotę  5. listopada br. odbyły się kolejne mecze o mistrzostwo 2. ligi (grupa 2) w siatkówce kobiet. Siatkarki jaworskiej Olimpii miały tego dnia grać w Katowicach z tamtejszym Sokołem 43 AZS-em ale katowiczanki z powodu braku sali przyjechały do Jawora i doznały sromotnej porażki z Olimpią 0:3 (14:25, 17:25, 13:25). Od początku spotkania nasze panie skutecznie punktowały akademiczki, szczególnie Ania Kulbida, Ola Deptuch i Ola Sochacka. Ostatecznie pierwszego seta Olimpia wygrała do 14. Drugi set także od pierwszego gwizdka p. sędzi głównej Darii Kruk  odbywał się pod dyktando podopiecznych trenera koordynatora Lesława Chrzanowskiego, a do skutecznych ataków przyczyniły się Ola Sochacka i Klaudia Kołodziejczak. Mimo ambitnej gry przyjezdne przegrały seta do 17. Trzecia odsłona była jeszcze bardziej efektowna, bowiem rywalki Olimpii nie mogły zatrzymać i obronić ataków Oli Deptuch, Ani Kulbidy czy Oli Sochackiej. Ostatecznie nasze panie rozgromiły Sokoła do 13 i po raz kolejny skasowały trzy „oczka” i awansowały na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Podsumowując sobotni mecz z katowickim Sokołem należy podkreślić bardzo dobrą i skuteczną grą w przyjęciu, ataku oraz skutecznym bloku na siatce. W sobotnim spotkaniu bardzo dobrze spisywała się nasza „perełka” Natalka Kwolek, która nie myliła się w przyjęciu trudnych do obrony piłek. Także Ania Wądołkowska, Agatka Mackiewicz oraz młode zmienniczki Jola Dębicka, Wiktoria Gul, Ewa Boroska i filigranowa Paulinka Mossur (libero 2) spisywały się  znakomicie. Podsumowując sobotni mecz z katowickim Sokołem należy podkreślić, że bardzo znacznie poprawiła się zagrywka naszych pań, co bardzo cieszy trenerów i fanów siatkówki. Gratulujemy wygranej i życzymy kolejnych takich efektownych zwycięstw w kolejnych meczach. W spotkaniu z katowickim Sokołem jaworska Olimpia grała w składzie: Anna Kulbida, Aleksandra Deptuch, Anna Wądołkowska, Klaudia Kołodziejczak, Agata Mackiewicz, Aleksandra Sochacka i Natalia Kwolek. Na zmiany wchodziły: Ewa Boroska, Jolanta Dębicka, Wiktoria Gul i Paulina Mossur (libero 2).
W innych sobotnich meczach uzyskano wyniki:
ŁMLS Łaskovia Łask – KS AJD Częstochowianka Częstochowa 1:3 (25:19, 11:25, 21:25, 16:25).
MKS Zorza Wodzisław Śląski – ECO Unii AZS Opole 1:3 (21:25, 18:25, 25:2, 21:25).
MKS Świdnica – KS Polonia Łaziska Górne – 3:1 (25:11, 21:25, 25:15, 25:17).