Podwójne święto parafii w Słupie

0
391

Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Wniebowziętej jest wyjątkowym świętem dla parafii w Słupie, która w tym roku obchodzona była szczególnie w związku z 300-leciem przebudowy Kościoła. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. celebrowaną przez ks. Zbigniewa Wichrowicza. Poświęcona została tablica upamiętniająca 300-lecie przebudowy Kościoła, którą w imieniu mieszkańców ufundował Wójt Gminy Męcinka. Uroczystego odsłonięcia tablicy dokonała wspólnie z wójtem Kamila Bożykowska przedstawicielka najmłodszego pokolenia parafii.

Po uroczystej mszy św. zebrani wierni zostali zaproszeni na Jarmark Parafialny. Festyn rozpoczął się z wielkim hukiem salwy Grupy Rekonstrukcyjnej II Pułku Księstwa Warszawskiego, po którym występ miały zespoły folklorystyczne z gminy Męcinka (Chrośliczanie, Piotrowiczanki oraz Rusałki spod Czartowskiej Skałki) a także zespół biesiadny ze Świdnika i Metamorfoza z Wolbromka.

Kolejnym punktem programu była Gala Talentów Parafialnych oraz występ kabaretu „od 0 do 99”. Podczas jarmarku dodatkową atrakcją była szczudlarka, która częstowała dzieci cukierkami oraz policjanci, którzy przedstawili pokaz tresury psów oraz umożliwili zgromadzonym możliwość wykonania odcisku palców czy też oznakowania roweru i oglądnięcia z bliska radiowozu policyjnego. Podczas festynu można było spróbować swojskich smakołyków. Przygotowane cegiełki, losy oraz pamiątkowe gadżety (koszulki, kubki i magnesy), które można było zakupić podczas odpustu cieszyły się dużym zainteresowaniem.

inf.mecinka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię