Jawor zaprasza na Święto Chleba i Piernika

0
1440

Pod koniec sierpnia w Jaworze odbędzie się jedna z najbardziej oczekiwanych imprez – Święto Chleba i Piernika. Święto wyrosło z tradycji jaworskiej ziemi, z bogato zapisanych kart historii, których materialne ślady w piastowskim Jaworze każdy może zobaczyć, a nawet dotknąć. Tradycje piekarnicze wpisane są w historię miasta i są nieodłącznie związane z Jaworem od niemal 700 lat.

Święto Chleba i Piernika rozsławia Jawor w całej Polsce. Nowy program i moc atrakcji to recepta organizatorów na udaną zabawę. Świętowanie rozpocznie się w piątek 26 sierpnia od uroczystej Parady Chleba otwierającą tegoroczną edycję święta. Następnie na scenie zobaczymy piękne Pani i przystojnych Panów, którzy będą rywalizowali o miano MISS & MISTERA Ziemi Jaworskiej.

Mistrzowie piekarnictwa będą prezentowali swe wypieki, a na stoisku animacji piekarniczych z bliska będzie można przyjrzeć się prawdziwym dziełom sztuki. Na własne oczy zobaczymy jak powstają wspaniałe bochny chleba oraz niezwykłe torty i ciasta. Zapach cynamonu i przypraw zaprowadzi Państwa wprost na stoiska z piernikami, własnoręcznie tworzonymi i ozdabianymi przez uczestników święta.

Podczas koncertu zespołu LEMON możemy liczyć na muzyczną ucztę. Zespół ten udowodnił, że ambitna muzyka na wysokim poziomie może trafić na pierwsze miejsca list przebojów. Tak stało się chociażby z utworami ,,Napraw”, ,,Scarlett”, ,,Spójrz”, ,,Nice” i ,,Jutro”. Liderem zespołu jest Igor Herbut okrzyknięty nadzieją polskiej wokalistyki, który na koncertach brawurowo wykonuje drapieżne rockowe kompozycje, żeby za chwilę zasiąść przy pianinie i zaśpiewać intymną balladę.

W sobotę będziemy podziwiać występy artystyczne, zaprzyjaźnionych z Jaworem, miast partnerskich z Niepołomic, Bedryczowa, Turnova i Niesky. Dowiemy się również kto otrzyma tytuł „Piekarza Roku” oraz wykona najpiękniejszą rzeźbę z ciasta chlebowego, piernikowego o wysokich walorach artystycznych i technologicznych.

Hitem będzie bicie rekordu na najdłuższy piernik w Polsce. W ubiegłym roku piernik miał długość 40 metrów i 20 centymetrów. W tym roku jaworski mistrz cukiernictwa i piekarnictwa Stanisław Furtak podejmie się próby pobicia własnego Rekordu Polski. Kto pojawi się na rynku w Jaworze będzie mógł osobiście skosztować aromatycznego piernika.

Wieczorem młoda i utalentowana wokalistka MARGARET porwie publiczność do wspólnej zabawy. Piosenkarka zaśpiewa swoje największe muzyczne przeboje „Thank You Very Much”, „Wasted” czy „Start a Fire”, które od kilku tygodni podbijają serca jej fanów, a także listy przebojów. Niecodziennym przeżyciem będzie również wspaniały pokaz Laser show.

W niedzielę rano w kościele św. Marcina odprawione zostanie Nabożeństwo Dziękczynne za Dar Chleba. Popołudniu na jaworskim rynku odbędzie się konkurs Dolnośląskie Pieczenie Chleba, którego celem jest kultywowanie wiedzy o polskiej tradycji wypieku chleba oraz wyłonienie najlepszych tradycyjnych receptur. Święto Chleba zakończy się na wesoło występami kabaretów tj. Kabaret ZALOTKA, Kabaret BEZ PRÓBY, SZYMON ŁĄTKOWSKI STAND UP.

Zapraszamy do Jawora na Święto Chleba i Piernika – pyszne atrakcje gwarantowane!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię